gov.ua Державні сайти України
Пошук

Верховний Суд підтримав правову позицію Управління Держпраці у Полтавській області щодо накладення штрафу за порушення законодавства про працю

13 жовтня 2021

Постановою Верховного Суду підтримано касаційну скаргу Управління Держпраці у Полтавській області, відповідно до якої постанова про накладення штрафу за порушення законодавства про працю є законною.

У 2016 фахівцями Управління Держпраці у Полтавській області було проведено перевірку ТОВ, що займається технічним обслуговуванням та ремонтом автотранспортних засобів щодо дотримання підприємством законодавства про працю та загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

За результатами перевірки було виявлено порушення щодо виплати оплати праці двох працівників. Начальником Управління видано постанову про накладення штрафу у розмірі 29 000.

Позивач не погодився з постановою та намагався через суд визнання незаконною та скасування постанови про накладення штрафу. Постановою Полтавського окружного адміністративного суду залишеною без змін, ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду позов було задоволено. Управління не погодилося з таким рішенням та звернулося до Верховного Суду з касаційною скаргою.

Задовольняючи позов, суд першої інстанції, з яким погодився суд апеляційної інстанції, виходив з того, що відповідачем не надано пояснень та обґрунтованих розрахунків розмірів заробітних плат бухгалтера та  маляра з урахуванням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів). Також розмір заробітної плати цих працівників з урахуванням міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень розмірів тарифних ставок (посадових окладів) не розраховувався відповідачем і під час перевірки.

Вивчивши матеріали справи, Верховним Судом було зазначено, що оплата праці на рівні мінімальної заробітної плати допустима тільки для простої некваліфікованої праці. Назви таких професій передбачені розділом 9 Класифікатора професій «Найпростіші професії». Тож, при встановленні розміру оплати праці бухгалтера та маляра необхідно дотримуватись міжкваліфікаційних співвідношень.

Отже, встановивши, що позивачем порушено вимоги КЗпП, відповідач обґрунтовано прийняв постанову про накладення штрафу.

Переглянути постанову Верховного Суду