gov.ua Державні сайти України
Пошук

Сумщина: роменським роботодавцям наголосили на використанні задекларованої праці

11 вересня 2020

З метою попередження випадків використання незадекларованої праці посадовці Управління Держпраці у Сумській області регулярно проводять роз’яснювальну роботу серед суб’єктів господарювання.
Так, нещодавно для роменських роботодавців відбувся семінар, на якому їх було поінформовано як правильно оформити працівника на роботу та не допустити порушень трудового законодавства, тим самим уникнувши штрафів.

Учасники заходу обговорили переваги ведення діяльності суб’єктами господарювання у межах чинного законодавства про працю. Це дає роботодавцям можливість залучення висококваліфікованих спеціалістів, сприяє підвищенню рівня конкурентноспроможності, забезпеченню дотримання трудових прав працівників. А саме, мова йде про право на оплачуваний відпочинок, на отримання вчасно заробітної плати, компенсацій, гарантію забезпечення пенсії.
Увагу учасників семінару звернули на те, що порядок оформлення трудових відносин з найманими працівниками є однаковим для всіх роботодавців. Він включає три основні кроки:
укладення трудового договору; оформлення наказу про прийняття на роботу; повідомлення органів ДФС.

Суб’єктам господарювання інспектори праці Управління Держпраці порадили використовувати виключно задекларовану працю найманих працівників, уникаючи штрафів за порушення законодавства.