gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Тернопільщині виявлено 7 працівників, які працювали у торгових кіосках без оформлення трудових відносин

07 червня 2021

Інспектором праці Управління Держпраці у Тернопільській області проведено інспекційне відвідування у фізичної-особи підприємця, що здійснює господарську діяльність у трьох кіосках тимчасового розміщення «Овочі та фрукти» на території міста Збаража.

Під час заходу державного контролю інспектором праці задокументовано факт використання місцевим підприємцем нелегальної праці, а саме: у торгових кіосках ним було допущено до роботи 5 продавців та 2 підсобних робітників без оформлення трудових відносин.

Зазначені порушення було виявлено незважаючи на попередньо проведену з роботодавцем превентивну роботу, під час якої його та працівників було поінформовано про найбільш ефективні способи додержання законодавства з питань оформлення трудових відносин.

За результатами інспекційного відвідування підприємця зобов’язано оформити трудові відносини з усіма працівниками. Окрім того, за використання нелегальної праці до нього вживаються заходи відповідно до наданих повноважень.

Нагадаємо, що фактичний допуск працівника до роботи без належного оформлення з ним трудових відносин тягне за собою адміністративну, фінансову та кримінальну відповідальність.