gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Кіровоградщині у рамках спільного проекту з обласною бібліотекою – про атестацію робочих місць

07 червня 2021

У рамках спільного проекту «Інформаційна платформа з питань праці» на базі Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського начальник відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в області Олена Хіміч провела онлайн зустріч на тему «Атестація робочих місць за умовами праці».

Представникам закладів області було роз’яснено, що Закон України «Про охорону праці» від 14.10.1992 №2694-XII  зобов’язує роботодавця організовувати проведення атестації робочих місць на відповідність нормативно-правовим актам з охорони праці. Згідно з п. 4 постанови  КМУ «Про Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці» від 01.08.1992 №442 проводити атестацію потрібно в строки, передбачені колективним договором, але не рідше ніж 1 раз на 5 років.

Посадовець поінформувала, на яких підприємствах та робочих місцях проводиться атестація, хто її проводить та з якою метою.

Подальша співпраця щодо надання консультацій громадськості області, у тому числі в режимі онлайн, буде здійснюватись щомісячно відповідно до графіка за темами: загальна безпечність нехарчової продукції (ринковий нагляд); порядок розслідування нещасних випадків та інфекційних захворювань на виробництві; організація та проведення медичних оглядів працівникам; організаційні та технічні заходи експлуатації електроустановок на підприємстві тощо.