gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Кіровоградщині виявлено використання нелегальної праці у підприємця, що займався ремонтом комп’ютерів

22 червня 2021

Управлінням Держпраці у Кіровоградській області проведено інспекційне відвідування з питання оформлення трудового договору в одного з фізичних осіб-підприємців м. Кропивницького, який займається ремонтом комп’ютерної техніки та телевізорів.

Раніше до Управління Держпраці надійшла інформація від потерпілої особи про те, що колишній працівник зазначеного комп’ютерного сервісу, який працював нелегально, привласнив отриману для ремонту техніку.

В ході інспекційного відвідування встановлено, що інший майстер з ремонту комп’ютерної техніки дійсно працює у фізичної особи-підприємця без укладення трудового договору, а отже, і без договору про матеріальну відповідальність.  

За  результатами інспекційного відвідування матеріали передані до правоохоронних органів. ФОП загрожує штраф у розмірі 60 тисяч гривень.

Вкотре нагадуємо роботодавцям, що використання неоформленої найманої праці тягне за собою відсутність контролю над виконанням працівниками роботи і може призвести до псування ділової репутації та збитків. Офіційне працевлаштування допомагає залучити та втримати досвідчених тамвисококваліфікованих фахівців.