gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: аналіз травматизму на підприємствах та обмін досвідом щодо реалізації заходів у сфері охорони праці

20 січня 2020

У рамках заходів щодо зниження рівня виробничого травматизму на підприємствах АПК та соціально-культурної сфери відбулася зустріч посадових осіб Управління Держпраці у Миколаївській області  з суб’єктами господарювання Миколаївського району. Захід організовано на базі Управління соціального захисту населення  Миколаївської райдержадміністрації.

На початку зустрічі було визначено важливість дотримання вимог охорони праці під час проведення польових робіт, збору врожаю, експлуатації тракторів та комбайнів, переробки сировини тощо. Увагу присутніх акцентовано на обов’язку роботодавця щодо формування безпечних та нешкідливих умов праці.

Начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Миколаївській області Володимир Мирян відзначив, що типовими обставинами, за яких стаються нещасні випадки, є падіння потерпілих, у тому числі з висоти, травмування в результаті дії рухомих частин устаткування, машин та механізмів. Щодо останньої обставини, то недосконалий технічний стан  виробничих об’єктів відіграє у ній вагому роль.

Присутніх поінформували про причини нещасних випадків, які сталися на підприємствах області, та окреслили заходи, що стоять на заваді травматизму, а у деяких випадках смертельному травматизму, серед працівників.

Інженер з охорони праці ПАТ «Радсад» розповів про обставини нещасного випадку, який стався з водієм підприємства, та повідомив про вжиті заходи щодо недопущення нещасних випадків у подальшій діяльності.