gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: про працю в період сезонних робіт дізналися тимчасово безробітні смт Велика Лепетиха

17 січня 2020

На базі Великолепетиської районної філії Херсонського обласного центру зайнятості головним державним інспектором відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Валентиною Корнієнко, проведено семінар з тимчасово безробітними щодо чинного законодавства про працю в період сезонних робіт.

«Сезонним працівникам слід бути обізнаними про правила прийому на роботу, адже вони є загальними, тобто відповідно до ст. 24 КЗпП працівник не може бути допущений до роботи без укладання трудового договору та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов:язкове державне соціальне страхування», – повідомила присутнім інспектор.

Варто зазначити, що при укладенні сезонного трудового договору роботодавець забов’язаний попередити працівника про сезонний характер роботи, що відображається у відповідному наказі про прийом на роботу.

Окрім цього, слід звернути увагу, що випробувальний строк з метою перевірки відповідності працівника на даній йому роботі не встановлюють, а от правила внутрішнього трудового розпорядку, що діють на підприємстві (тривалість робочого часу і відпочинку, оплата праці, матеріальне стимулювання, охорона праці тощо), оформлення трудових книжок (їх ведуть єдині для всіх працівників, які працюють на підприємстві понад 5 днів) є обов’язковими.

Наприкінці заходу, інспектор наголосила, що згідно з законодавством всі мінімальні гарантії, надані державою працівникам, поширюються на сезонників. Зокрема це стосується мінімальної заробітної плати, яка з 01.01.2020 року становить 4723 гривні.