gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: за результатами інформаційно-роз’яснювальної роботи легалізовано понад 5 тисяч робочих місць

19 листопада 2019

Фахівці ГУ Держпраці у Херсонській області проводять активну інформаційно-роз’яснювальну роботу, консультують роботодавців щодо застосування законодавства про працю, щоб запобігти порушенням, за які доведеться сплачувати високі штрафи.

Крім того, інспектори праці беруть участь у нарадах та семінарах в установах, організаціях, на підприємствах, в публічних заходах, інформуючи роботодавців про наслідки за допуск працівника на робоче місце без укладення трудового договору.

Так, за 10 місяців 2019 року, державними інспекторами проведено 1585 відвідувань роботодавців з метою інформування про найбільш ефективні способи дотримання законодавства про працю, зокрема щодо оформлення трудових відносин.

Разом з тим, було здійснено 1295 інформаційних заходів направлених на проведення профілактичної та роз’яснювальної роботи з роботодавцями та працівниками щодо ризиків використання незадекларованої праці, переваг офіційного працевлаштування, а також щодо інших питань, що належать до повноважень Держпраці.

За результатами проведеної інформаційно-роз’яснювальної роботи укладено трудові договори з 5699 працівниками.

При цьому, за даними пенсійного фонду та ДФС з початку року кількість застрахованих осіб, які сплачують ЄСВ збільшилась на 2299 осіб (без даних грудня), а сума сплаченого Єдиного соціального внеску (ЄСВ) зросла на понад 52 тис. гривень.

Інспектори праці регулярно беруть участь у робочих групах з питань легалізації оплати праці та зайнятості населення, повноти сплати внесків до соціальних фондів. Так, інспектори праці в ході роботи у складі робочих груп міст та районів Херсонської області, щотижнево здійснюють обстеження суб’єктів господарювання з метою виявлення прихованої зайнятості та проводять профілактично-роз’яснювальну роботу з питань легалізації трудових відносин та заробітної плати. По місту та області було проведено 286 рейдів, в ході яких було обстежено близько 1552 суб’єктів господарювання.

ГУ Держпраці в котре зазначає, що роботодавець, який не оформляє офіційно працівників, позбавляє їх на гідні і безпечні умови праці, страхування на випадок тимчасової втрати працездатності, офіційні відпустки.

Окрім того, за кожного неоформленого працівника законом передбачена штрафна санкція у розмірі 30-ти мінімальних заробітних плат.