gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: представників підприємств ознайомлено з новим Порядком розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві

15 листопада 2019

Днями на базі медичного пансіонату «Медик» у місті Херсон, редакцією всеукраїнського журналу «Технополіс плюс» за участі фахівців Державної служби України з питань праці, Головного управління Держпраці у Херсонській області та спеціалісти з охорони праці підприємств Херсонщини проведено семінар на тему «Практика застосування нового Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві», затвердженого постановою КМУ від 17.04.2019 № 337.

На початку заходу представниками всеукраїнського журналу «Технополіс плюс» було проведено інтерактивну вікторину на знання вимог Порядку, за результатами якої найактивніші отримали пам’ятні подарунки.

Під час семінару заступник начальника управління – начальник відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління інспекційної діяльності Державної служби України з питань праці Олег Гнатюк звернув увагу присутніх на ключові моменти нового Порядку, зазначив, на які категорії громадян поширюється дія цього Порядку.

«У разі настання нещасного випадку або розвитку гострого професійного захворювання (отруєння) з особами, які працюють на умовах ЦПД, або, які фактично допущені до роботи без оформлення трудового договору, повідомлення про нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння) надається керівником підприємства, в інтересах якого виконувалися роботи, або представником орендодавця, балансоутримувача тощо, на території якого сталися нещасний випадок та/або гостре професійне захворювання (отруєння)», – зазначив заступник начальника управління.

Олег Гнатюк проінформував присутніх, про те, що новим Порядком розширено перелік нещасних випадків, які підлягають спеціальному розслідуванню.

Крім того, збільшено строк розслідування нещасних випадків. Наразі він становить 5 робочих днів, а у випадку проведення спеціального розслідування – 15 робочих днів.

У новому Порядку введено строк давності для розслідування нещасних випадків та/або гострих професійних захворювань (отруєнь) на виробництві – 3 роки з дня їх настання.

У свою чергу, начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Державної служби України з питань праці Людмила Харчук акцентувала увагу на питанні організації медичних оглядів працівників зайнятих на роботах зі шкідливими важкими та небезпечними умовами праці, осіб до 21 року та працівників які потребують професійного добору.

Фахівець наголосила, що для визначення категорій осіб які підлягають медичним оглядам роботодавці обов’язково проводять лабораторні дослідження умов праці на конкретних робочих місцях працівників для визначення шкідливих важких та небезпечних факторів. Результати таких  досліджень надаються до територіального органу для визначення категорій осіб які підлягають попереднім (періодичним) медичним оглядам. Тільки за результатами проведених лабораторних досліджень можливо встановити чи підпадають під вплив шкідливих факторів працівники.

Суб’єкти господарювання в обов’язковому порядку повинні дотримуватися вимог законодавства задля недопущення виникнення професійних захворювань та усувати недоліки, зазначені в акті розслідування причин виникнення хронічних професійних захворювань в строки визначені комісією з розслідування.