gov.ua Державні сайти України
Пошук

Житомирщина: на підприємстві в Овруцькому районі виявили порушення умов та термінів зберіганні аміачної селітри

11 вересня 2020

Протягом серпня 2020 року, за дорученням  Прем’єр-міністра, по всій Україні фахівці Держпраці спільно з іншими контролюючими та правоохоронними органами перевіряли суб’єктів господарювання, які зберігають аміачну селітру для застосування на підприємствах будь-якої галузі, а також використовують її для виготовлення кальцієвої селітри і комплексних мінеральних добрив.

Інспектори Управління Держпраці у Житомирській області здійснили 19 таких позапланових перевірок у 17 суб’єктів господарювання Житомирщини. Фахівці перевірили умови та терміни зберігання аміачної селітри, проведення ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки, наявність плану локалізації і ліквідації аварій, проектної документації на склади, визначення та позначення класу вибухонебезпечних зон, використання електроустаткування у вибухозахищеному виконанні, наявність та працездатність систем вентиляції, застосування пристроїв блискавкозахисту і захисного заземлення будівель, споруд та устаткування, проведення атестації робочих місць за умовами праці, проходження працівниками спеціального навчання та інше.

На 5 підприємствах на території Житомирської області інспектори виявили аміачну селітру, яку зберігали у мішках біг-бегах. З них: у 1 суб’єкта господарювання в Овруцькому районі виявили порушення Правил охорони праці при переробці та зберіганні аміачної селітри насипом, зокрема, аміачна селітра на даному підприємстві зберігалась без регулювання температури і вологості повітря (на відкритому повітрі) більше 15 діб, а працівники підприємства, які були зайняті на роботах зі зберігання аміачної селітри, не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці. У зв’язку з виявленням зазначених порушень, фахівці Управління Держпраці попередили керівника підприємства про необхідність негайного зупинення зберігання аміачної селітри та невідкладного виконання припису щодо усунення порушень законодавства про охорону праці.