Закарпатська область: завершилася перевірка КП «Водоканал» м. Ужгород
04 жовтня 2016Щоб не витрачати кошти на ліквідацію наслідків аварій, варто подбати про запобігання їх виникненню. Таку пораду дали фахівці Управління Держпраці у Закарпатській області керівництву КП “Водоканал м. Ужгород” за підсумками проведеної тут планової всебічної перевірки. Протягом тижня галузеві інспектори Управління Держпраці з’ясовували, який стан справ на підприємстві щодо охорони праці. Насамперед перевірили наявний транспорт, пересувні та стаціонарні майстерні, устаткування і обладнання, що належать до об’єктів підвищеної небезпеки, документацію, яка стосується дотримання вимог охорони праці, оглянули комплекс очистки поверхневих вод, очисну станцію водовідведення та водозабір Минай.
Як повідомив головний держінспектор сектору нагляду АПК та СКС Управління Держпраці у Закарпатській області Іван Ковач, результати перевірки засвідчили: питанню охорони праці на КП «Водоканал м.Ужгород», на жаль, приділяється не достатньо уваги.
Щодо транспортних засобів, то ситуація тут ще більш-менш контрольована (хоча автопарк суттєво застарілий). У той же час ремонтні пересувні майстерні на базі ГАЗ-52 експлуатуються з порушенням вимог нормативно-правових актів з охорони праці на транспорті. Зокрема, відсутній зв’язок між кабіною водія і кузовом, де перевозиться персонал, в окремих випадках кузов таких ТЗ був захаращений. Крім цього, транспорт для перевезення кисневих балонів і зварювальних апаратів не був спеціально обладнаний.
Особливе занепокоєння викликає стан справ, пов’язаний з експлуатацією обладнання і устаткування, що належать до об’єктів підвищеної небезпеки. Встановлено, що токарні верстати 1К62 і «Єреван» не були обладнані захисними екранами, які повинні бути зблоковані з пуском верстата. На електротрансформаторі відсутні електродотримач та провід, який з’єднує зварювальний виріб з трансформатором, заводського виробництва, натомість використовуються саморобні, що суворо заборонено. Струмопровідні частини до цього приладу не заізольовані та не захищені від випадкового дотику до них руками; не проводиться діагностика редукторів газозварювального обладнання (перевірка манометрів виявила, що окремі з них мали механічні пошкодження).
Головний державний інспектор відділу нагляду, у будівництві, енергетиці, машинобудуванні, котлонагляді на виробництві та об’єктах підвищеної небезпеки Управління Держпраці у Закарпатській області Держпраці Людвиг Андращук перевіряв об’єкти водозабору очисних споруд і виявив, що дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки не продовжені; за результатами оперативного контролю за станом охорони праці не розробляються заходи з усунення та недопущення порушень безпечного виконання робіт, водночас не проводиться, відповідно до вимог заводів-виробників перевірка справності схем протиаварійних захисних блокувань і сигналізації в хлораторних установок водозаборів.
Значна частина персоналу була допущена до робіт підвищеної небезпеки, не маючи відповідного дозволу, машиністи насосних станцій не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці, а за експлуатацію та ремонт водозабірних споруд свердловини Минайського водозабору не призначено відповідальну особу.
За підсумками перевірки, керівнику підприємства видані обов’язкові до виконання приписи, винесено постанову про адмінправопорушення.