gov.ua Державні сайти України
Пошук

За використання найманої праці без оформлення трудових відносин на підприємство Сумської області накладено штраф у розмірі понад 7,8 мільйона гривень

03 серпня 2018

При здійсненні інспекційного відвідування одного із сільськогосподарських підприємств Сумської області інспекторами праці виявлено порушення трудового законодавства – використання найманої праці без належного оформлення трудових відносин. Встановлено, що 70 працівників виконували роботи без укладення трудових  договорів, зокрема, деякі з них працювали за договорами цивільно-правового характеру.

Під час контрольного заходу роботодавець надав фахівцям Держпраці для ознайомлення копії договорів про надання послуг, які мали ознаки трудових договорів. Зокрема, працівники зобов’язані дотримуватись правил та інструкцій з охорони праці, електробезпеки, протипожежної безпеки підприємства, що свідчить про наявність трудових відносин (стаття 29 КЗпП України, стаття 14 Закону України «Про охорону праці»). Також встановлено факти відрахування із грошових сум, нарахованих до виплати працівникам за договорами про надання послуг, коштів для отримання певних товарів в рахунок заробітної плати, що передбачено частиною третьою статті 23 Закону України «Про оплату праці».

На вимогу інспекторів праці керівництво підприємства не надало письмових пояснення щодо встановлених порушень.

Отже, за використання незадекларованої праці до суб’єкта господарювання застосовано фінансові санкції, передбачені частиною другою статті 265 КЗпП України, у розмірі 7 818 300  гривень.