Вінниччина: у медичної сестри виявлено профзахворювання
30 липня 2019Комісія під головуванням лікаря гігієни праці відділу з питань гігієни праці Управління Держпраці у Вінницький області Олександра Наавгуста, у складі представників Фонду соціального страхування, профспілки працівників охорони здоров’я та КНП «Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради» провела розслідування причини виникнення хронічного професійного захворювання в однієї з медичних сестер райлікарні.
Згідно із висновком комісії про наявність шкідливих умов праці, медична сестра тривалий час мала контакт із хлорвмісною хімічною речовиною Клінідез (Klinides). Наявні й інші шкідливі фактори – маса піднімання та переміщення вантажу, вимушена робоча поза в нахиленому положенні, емоційна та інтелектуальна напруженість.
За результатами розслідування виявлено ряд порушень нормативно-правових актів з охорони праці.
З метою ліквідації і запобігання професійних захворювань (отруєнь) головному лікарю комунального некомерційного підприємства «Гайсинська центральна районна лікарня Гайсинської районної ради» запропоновано:
-провести у повному обсязі періодичні медичні огляди всіх працівників, згідно з проведеною атестацією робочих місць, де вказані шкідливі та небезпечні умови праці;
-безкоштовно забезпечити працівників, які працюють у шкідливих умовах праці, а також на роботах, пов’язаних із забрудненням, спецодягом за встановленими нормами.