gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Одещині підписано Меморандум про співпрацю між Головними управліннями Держпраці, Державної міграційної служби та ДФС

30 липня 2019

Головне управління Держпраці в Одеській області, Головне управління Державної міграційної служби України в Одеській області та Головне управління Державної фіскальної служби в Одеській області підписали Меморандум про співпрацю.

Документ підписали начальник ГУ Держпраці в Одеській області Микола Калайда, начальник ГУ Державної міграційної служби України Олена Погребняк, в.о. начальника ГУ Державної фіскальної служби в Одеській області Наталія Гулакова.

Метою Меморандуму є спільні дії, спрямовані на розроблення та реалізацію спільних програм щодо підвищення правосвідомості та податкової культури учасників ринку праці (іноземці, резиденти/нерезиденти, суб’єкти господарювання), а також рівня їх довіри до органів міграційної служби, податкової та Держпраці. Заплановано проводити спільний аналіз причин системних порушень у сфері трудової міграції та їх наслідків, підготовку узгоджених пропозицій органам державної влади та органам місцевого самоврядування щодо попередження таких порушень тощо.

Сторони досягли домовленості про поширення правової інформації, зміст якої може становити суспільний інтерес, а саме, про право особи на захист.

Сторони, зокрема, обговорили ситуацію в державі та у Одеській області щодо стану реалізації міграційного, податкового, митного та трудового законодавства.

Також  сторони заявили про згоду та готовність здійснювати роз’яснювальну роботу серед громадян і суб’єктів господарювання, що спрямована на зміну поведінки та їх ставлення до недотримання законодавства у сфері міграції (імміграції та еміграції), зокрема, протидії нелегальній (незаконній) міграції та пов’язаних із ними ризиків і негативних наслідків.

Також спільно було узгоджено інформувати щодо відповідних обов’язків працівників і роботодавців; санкцій, що накладаються у випадку недекларування праці і (або) несплати податків; позитивного впливу податків і внесків на соціальне забезпечення; процедур реєстрації працівників; трудових договорів та їхнього змісту тощо.

Співробітництво в межах Меморандуму здійснюється на основі принципів рівноправності та законності, взаємодопомоги та взаємоповаги, застосування єдиного підходу до всіх учасників ринку праці, небайдужості громадськості до порушень міграційного, податкового, трудового законодавства, а також з урахуванням інтересів суспільства та держави.