gov.ua Державні сайти України
Пошук

Вінниччина: роботи щодо забезпечення лікарень медичним киснем мають бути проведені у короткий термін, проте з дотриманням норм безпеки

20 листопада 2020

Під головуванням першого заступника голови Вінницької ОДА Наталі Заболотної в онлайн режимі проведено нараду з головами районних державних адміністрацій та міськими головами міст обласного значення.

У заході взяв участь і начальник Управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Марунько. Посадовець поінформував про вимоги технічної безпеки при експлуатації кисневих балонів у медичних закладах області, зокрема зазначив, що на офіційному сайті Управління розміщено «Методичні рекомендації щодо безпечної експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем».

«Державна служба України з питань праці розробила покрокову методику з метою запобігання настання нещасних випадків у закладах охорони здоров’я, – зазначив Володимир Марунько, звернувши увагу на першочергові завдання, обов’язкові до виконання, – Насамперед – це розробка технічної документації, призначення на місцях відповідальних осіб, а також організація навчання та перевірки знань персоналу з техніки безпеки з отриманням відповідних посвідчень».

Володимир Марунько також наголосив на необхідності розробити відповідні інструкції з охорони праці кожного суб’єкта господарювання, закладу охорони здоров’я, який зберігає, транспортує кисневі балони чи експлуатує кисневі трубопроводи. Такі інструкції повинні складатись з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації, що діють у межах медичного закладу.

Як приклад, посадовець навів випадок, який кілька днів тому стався в Румунії, де через несправність електропроводки відбулось коротке замикання в мережі з наступним вибухом кисневого балону, що призвело до загибелі 10 пацієнтів та одного лікаря.

«Подібний випадок мав місце і в Луганській області, тож питання безпеки є надважливим,- підкреслив Володимир Марунько. – Посадовим особам, відповідальним за організацію робіт, необхідно детально ознайомитись з нормативно-правовими актами стосовно роботи із приладами, що працюють під тиском».