В Одесі з працівниками цирку говорили про профілактику виробничого травматизму
09 серпня 2022Особливістю Одеського цирку, одного із найстаріших у світі, є відстань від манежу до куполу – 22 метри, тоді як стандарт — 18. Робота в ньому – підвищеної небезпеки. Якщо не дотримуватись вимог законодавства з охорони праці, можуть виникати ризики нещасних випадків, тому фахівці ГУ Держпраці в Одеській області постійно тримають під контролем стан безпеки у закладі.
Так, нещодавно під час зустрічі з працівниками ДП “Одеський державний цирк” і КП“Одеський академічний обласний Театр ляльок” посадовці підкреслили, що основна складова безпеки праці, згідно з вимогами Закону України «Про охорону праці»,— профілактика виробничого травматизму.
Окремо нагадали, що роботодавець зобов’язаний створити на кожному робочому місці умови праці згідно з вимогами нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці.
Уникнути ризиків нещасних випадків, травм і аварій можливо:
–забезпечуючи безпечні та нешкідливі умови праці;
– постійно проводячи навчання і перевірку знань, інструктажі з питань охорони праці відповідно до вимог Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці;
– організуючи медичні огляди працівників певних категорій під час прийняття на роботу (попередній медичний огляд) та протягом трудової діяльності (періодичні медичні огляди) тощо.
В рамках кампанії «Виходь на світло!» фахівці ГУ Депжпраці розповіли про ризики і наслідки незадекларованої праці, зосередили увагу на змінах в трудовому законодавстві під час воєнного стану, у тому числі, на змінах в умовах роботи та основних правилах безпечного виконання робіт.