gov.ua Державні сайти України
Пошук

В Одесі відбулося перше засідання Урядової комісії з розслідування причин пожежі у коледжі

12 грудня 2019

В Одесі відбулося перше засідання Урядової комісії з розслідування причин пожежі в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу, внаслідок якої загинуло 16 осіб.

Розслідувати причини трагедії в Одесі на всіх рівнях, ініціювати зміни законів, які стосуються пожежної безпеки, та змінити ставлення посадових осіб до питань безпеки – це завдання, які стоять перед Урядовою комісією. Про це під час засідання заявив голова Урядової комісії, перший заступник Міністра внутрішніх справ Сергій Яровий.

До складу комісії входять т.в.о. Голови Держпраці Ігор Дегнера, Голова ДСНС Микола Чечоткін, Голова Нацполіції Ігор Клименко, представники міністерств та Одеської обласної державної адміністрації.

Начальник ГУ Нацполіції в Одеській області Олег Бех, доповідаючи про хід розслідування, повідомив, що нині слідчими розглядаються три версії трагедії: займання внаслідок несправності електропроводки та електроприладів, необережне поводження з вогнем та навмисний підпал.

Наразі в поліції вже є перші результати розслідування, які показують грубі порушення протипожежної безпеки, зокрема евакуації людей. Встановлено і ряд інших чинників, які так чи інакше сприяли виникненню та розповсюдженню пожежі.

До 20 грудня Урядова комісія має подати Кабміну звіт про результати розслідування причин пожежі.

Крім того, відповідно до Порядку розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 № 337, даний нещасний випадок підлягає спеціальному розслідуванню комісією, що утворюється Держпраці.

В зв’язку з цим, наказом Державної служби України з питань праці від 10.12.2019 № 111 утворено комісію зі спеціального розслідування вищезазначеного нещасного випадку. Перше її засідання має відбутися 16 грудня у м. Одеса.  Наразі триває розслідування.