gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Держпраці відбувся онлайн-прийом для мешканців Чернігівщини

18 грудня 2019

Відповідно до графіку онлайн-прийому громадян 18 грудня 2019 року фахівці Державної служби України з питань праці за допомогою скайп-зв’язку відповіли на запитання чернігівців – представників підприємств, установ і організацій області, які попередньо оформили свій запит в Управлінні Держпраці у Чернігівській області та отримали запрошення на онлайн-прийом.

Так, заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк надала кваліфіковану відповідь на запитання головного спеціаліста юридичного відділу по роботі з персоналом та зверненнями громадян апарату Чернігівської райдержадміністрації Лілії Богданович щодо нараховування та виплати вихідної допомоги відповідно до статті 44 Кодексу законів про працю України керівникам та заступникам керівників місцевих державних адміністрацій при звільненні згідно зі статтею 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації в Україні».

Посадовець роз’яснила, що Закон України «Про місцеві державні адміністрації» є спеціальним законом, який визначає організацію, повноваження та порядок діяльності місцевих державних адміністрацій.

Так, частиною 2 статті 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» визначено, що перший заступник та заступники голови районної державної адміністрації призначаються на посаду та звільняються з посади головою районної державної адміністрації за погодженням з головою обласної державної адміністрації.

Відповідно до частини 3 статті 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» перші заступники та заступники голів місцевих державних адміністрацій заявляють про припинення своїх повноважень новопризначеним головам місцевих державних адміністрацій у день їх призначення.

Умови надання та розмір вихідної допомоги у разі припинення трудового договору визначено статтею 44 Кодексу законів про працю України, відповідно до якої підстави для виплати вихідної допомоги у разі припинення трудового договору за статтею 10 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» не передбачено.

Головний інженер ТОВ «Пальміра Оіл» (м. Чернігів) Володимир Кудря звернувся до начальника відділу нагляду на виробництві і об’єктах підвищеної небезпеки Департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Василя Лісовика з питанням щодо необхідності розробки нової декларації безпеки придбаного об’єкта підвищеної небезпеки (автомобільної заправної станції) при наявності старої розробленої та зареєстрованої в органах Держпраці попереднім власником декларації.

Василь Лісовик зазначив, що згідно з абзацом 3 пункту 13 Порядку декларування об’єктів підвищеної небезпеки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 956 від 11.07.2002 «Про ідентифікацію та декларування безпеки об’єктів підвищеної небезпеки», у разі відчуження об’єкта підвищеної небезпеки оригінал декларації безпеки та висновку експертизи, а також копії документів, що підтверджують передачу зазначених документів уповноваженим органам, передаються його новому власнику.

Одночасно, згідно з абзацом 3 пункту 27, у зв’язку із списанням з балансу об’єкта підвищеної небезпеки попередній власник об’єкта повинен звернутись до територіального органу Держпраці про виключення об’єкта підвищеної небезпеки з Державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки.

Після отримання повідомлення про виключення об’єкта з державного реєстру об’єктів підвищеної небезпеки новий власник об’єкта відповідно до абзацу 4 пункту 19 Порядку ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки (зміна власника об’єкта) у 6 місячний термін повинен провести повторну ідентифікацію і, згідно з пунктом 20 Порядку ідентифікації об’єктів підвищеної небезпеки, повідомити у двотижневий термін уповноважені органи про зміни порівняно з попередньою ідентифікацією. Інформація подається тільки за тими розділами повідомлення форми ОПН-1, в які вносилися зміни.

Далі, відповідно до пунктів 3, 8 Порядку декларування об’єктів підвищеної небезпеки суб’єкт господарювання, у власності або користуванні якого є хоча б один об’єкт підвищеної небезпеки, організовує розроблення і складання декларації безпеки об’єкта підвищеної небезпеки і разом з позитивним висновком експертизи подає їх відповідним територіальним органам Держпраці. Відповідно до пункту 15 територіальний орган Держпраці проводить реєстрацію декларації безпеки з присвоєнням реєстраційного номера (коду), що зазначається на титульному аркуші декларації.

Тобто, якщо суб’єкт господарювання придбав у власність та експлуатує об’єкт підвищеної небезпеки, зокрема, автомобільну заправну станцію, він повинен скласти та зареєструвати в органах Держпраці декларацію об’єкта підвищеної небезпеки. Одночасно, декларація безпеки об’єкта підвищеної небезпеки, що була складена попереднім власником, використовується як наглядний посібник з даного питання.