gov.ua Державні сайти України
Пошук

У Чернігівській облдержадміністрації обговорили стан заборгованості із виплати зарплати

02 грудня 2019

Заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко взяла участь у спільному засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат і обласної робочої групи з питань легалізації заробітної плати і зайнятості населення, яке відбулося у приміщенні Чернігівської обласної державної адміністрації під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Наталії Романової.

До участі у заході були запрошені представники структурних підрозділів Чернігівської обласної державної адміністрації і територіальних представництв центральних органів державної виконавчої влади.

Цього разу члени тимчасової комісії і робочої групи розглядали стан виплати заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах області, стан виконання рішень судів щодо стягнення заборгованості, опрацювали ситуацію у сфері легалізації заробітної плати, а також обговорили заборгованість підприємств області перед Пенсійним фондом України.

У своїй доповіді заступник начальника Управління Держпраці у Чернігівській області Ірина Хоменко зауважила, що на виконання доручень Держпраці та обласної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення, упродовж 10 місяців цього року Управлінням питання оформлення трудових відносин вивчалося у ході 425 контрольних заходів, за результатами яких встановлено використання 75-ти роботодавцями найманої праці 448 осіб без належного оформлення трудових відносин. Роботодавцям винесено 71 припис на усунення виявлених порушень та направлено до правоохоронних органів 59 матеріалів з метою притягнення  керівників до кримінальної відповідальності відповідно до ст. 172 Кримінального Кодексу України. По 24 матеріалах органами поліції прийнято рішення про відкриття кримінальних проваджень.

З 5 вересня 2018 року, тобто з моменту дії названого Розпорядження і по даний час, Управлінням здійснено майже 2,4 тис. превентивних (з них 1996 тис. – у 2019 році) та 472 спільних контрольних заходів (з них 365 – у 2019 році), у тому числі: з органами Державної податкової служби – 60, з органами Пенсійного Фонду України – 25, з органами місцевого самоврядування – 85, з профспілками та представниками роботодавців, Держпродспоживслужбою, Нацполіцією, СБУ та іншими – 68.

Упродовж січня – жовтня поточного року уповноваженими посадовими особами Управління накладено фінансових санкцій за статтею 265 Кодексу законів про працю України відносно 58 суб’єктів господарювання за фактом використання ними незадекларованої найманої праці 363 осіб на загальну суму 45,0 млн гривень.

Станом на 1 листопада 2019 року проведено 48 спільних інспекційних відвідувань. Крім того, інспекторами праці місцевих органів рад у 2019 році здійснено понад 80 заходів превентивного та інформаційно-роз’яснювального характеру.

Ірина Хоменко звернула увагу присутніх на те, що упродовж 10 місяців 2019 року фахівцями Управління здійснено 44 інспекційних відвідування 31 підприємства-боржника, де виявлено заборгованість на суму близько 33,5 млн гривень.

Забезпечено 100% охоплення інспекційними відвідуваннями економічно-активних підприємств-боржників, деяких – неодноразово. За результатами інспекційних відвідувань винесено 40 приписів щодо ліквідації заборгованої зарплати, на керівників підприємств-боржників складено 19 протоколів про адміністративні правопорушення для розгляду справ у судовому порядку. Судами винесено 86 рішень щодо накладання штрафних санкцій на суму близько 52,4 тис. гривень.

За порушення встановлених строків виплати заробітної плати винесено 28 постанов за статтею 265 КЗпП України, тобто фінансових санкцій, на загальну суму 343,8 тис. гривень. По 22 постановах сплачено боржниками фінансових санкцій на суму 250,2 тис. гривень або 73 %.

Також вона зазначила, що всього на виконання приписів державних інспекторів праці підприємствами-боржниками виплачено у 2019 році 15,6 млн грн заборгованості із зарплати понад 1,9 тис. найманим працівникам.

За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення стосовно погашення заборгованості із виплати заробітної плати по цим підприємствам, визначені додаткові заходи впливу з метою прискорення ліквідації заборгованості із заробітної плати.