gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Полтавщині безпечне виконання будівельно-монтажних робіт опрацьовують з будівельниками на робочому майданчику

02 грудня 2019

З керівництвом та працівниками ТОВ «Житлоінвест» на будівельному майданчику зустрілись головні державні інспектори відділу нагляду в будівництві, котлонагляді на транспорті на зв’язку Управління Держпраці у Полтавській області Ігор Болук та Віктор Гладенький.

Інспектори налаштували присутніх на необхідність дотримання правил та інструкції з охорони праці під час виконання будівельно-монтажних робіт, довівши мінімальні вимоги з хорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках. Так, з будівельниками опрацювали правила охорони праці під час виконання робіт на висоті, під час вантажно-розвантажувальних робіт, під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання та під час роботи з інструментом та пристроями.

Під час зустрічі було наголошено на необхідності використання засобів індивідуального і колективного захисту, своєчасного проведення оглядів та випробувань засобів захисту, підмощування, дотримання вимог посадових та робочих інструкцій з охорони праці.

Інспектори зазначили, що однією із складових ефективної роботи з профілактики виробничого травматизму є належна підготовка, навчання та підвищення кваліфікації працівників з охорони праці. Адже в більшості нещасних випадків, які трапляються на виробництві лежить людський фактор та організаційні причини, серед яких на першому місці знаходиться порушення вимог нормативно-правових документів з охорони праці.

На завершення зустрічі присутнім було роз’яснено їхні права та обов’язки під час проведення робіт.