gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: про попередження виробничого травматизму у харчовій галузі говорили з керівництвом ПАТ «Тернопільський молокозавод»

17 березня 2021

Начальник Управління Держпраці у Тернопільській області Віталій Мариновський відвідав приватне акціонерне товариство «Тернопільський молокозавод», де зустрівся із керівництвом підприємства та обговорив питання стану виробничого травматизму в харчовій галузі, важливості дотримання протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, а такождодержання трудових прав найманих працівників. Участь у зустрічі взяли начальник відділу Управління Держпраці Ігор Хаварівський, головний державний інспектор Управління Ірина Корнійчук та представники служби охорони праці підприємства.

«Безпечні та здорові умови праці є пріоритетним завданням, яке стоїть перед державою та бізнесом. Саме роботодавець має забезпечувати ефективну реалізацію прав працівників, створюючи для них безпечні для життя та здоровя умови праці. А це своєю чергою сприятиме збереженню кваліфікованого персоналу, економічному зростанню та зайнятості населення», – розповів Віталій Мариновський.

Особливу увагу, як зазначає головний державний інспектор Управління Ірина Корнійчук, керівникам структурних підрозділів необхідно приділити увагу постійному моніторингу за технічним станом обладнання, здійснювати контроль за додержанням працівниками вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці, своєчасно виявляти можливості виникнення небезпечних ситуацій на виробництві, забезпечувати усунення причин, що призводять до нещасних випадків. Інспектор також акцентувала на головних причинах нещасних випадків, що стаються на транспорті, окреслила особливості роботи водіїв у весняно-літній період.

Ігор Хаварівський, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, звернув увагу присутніх на надання працівникам соціальних пільг та гарантій, на обов’язковому належному оформленні трудових відносин та дотримання мінімальних гарантій при виплаті заробітної плати. Довів до присутніх зміни, які відбулися у законодавстві у 2021 році. Зауважив, що на підприємстві дотримуються вимог законодавства з питань праці та скарги від працівників не надходять.