gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: про основні напрями роботи з організації охорони праці та попередження виробничого травматизму у закладах освіти області

25 січня 2021

Відбулась робоча зустріч керівника Управління Держпраці у Тернопільській області Віталія Мариновського з директором КУТОР «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області» Тетяною Четвертак.

Під час зустрічі Віталій Мариновський звернув увагу на основні напрями роботи у 2021 році щодо проведення спільних заходів, організації та ведення роботи з охорони праці та попередження виробничого травматизму у закладах освіти області.

«Інспектори Управління проводять перевірки освітніх закладів з метою вивчення умов і безпеки праці для надання, в межах компетенції, допомоги у вдосконаленні системи управління охороною праці, спонукання керівників та відповідальних осіб до дій щодо усунення причин, які можуть призвести до травмування та загибелі людей»,  – зазначив Віталій Мариновський.

Зокрема, за результатами перевірок освітніх закладів області за період 2019-2020 років виявлено 715 порушень нормативно-правових актів з охорони праці, притягнено до адміністративної відповідальності 74 посадових осіб та 7 працівників, інспектори рекомендували зупинити експлуатацію 8 одиниць обладнання підвищеної небезпеки.

На сьогодні питання забезпечення безпеки здоров’я та життя працівників, учнів, вихованців освітніх установ є особливо актуальним, а сучасний стан освітніх установ показує, що безпека навчально-виховного процесу вимагає вирішення певних проблем.