gov.ua Державні сайти України
Пошук

Тернопільщина: актуальним питанням охорони праці, цивільного захисту і безпеки життєдіяльності навчались представники районних відділів освіти та відділів освіти об’єднаних територіальних громад області

27 грудня 2019

На базі комунальної установи Тернопільської обласної ради «Центр аналітично-методичного та матеріально-технічного забезпечення розвитку освітніх закладів області» відбулося семінар-навчання з питань охорони праці, цивільного захисту і безпеки життєдіяльності для відповідальних осіб з охорони праці районних відділів освіти та відділів освіти об’єднаних територіальних громад області.

У заході взяли участь працівники Управління Держпраці у Тернопільській області (начальник відділу Петро Гичка, головні державні інспектори Ірина Корнійчук, Іван Магмет, Анатолій Філюк) та викладач-методист територіальних курсів цивільного захисту НМЦ БЖД Тернопільської області Володимир Андрунько та працівники комунальної установи.

Під час семінар-навчання висвітлили питання:
– організація роботи з охорони праці в установах та закладах освіти;
– організація заходів з пожежної безпеки в навчальних закладах;
– про стан та завдання цивільного захисту та безпеки життєдіяльності.

Начальник відділу Петро Гичка проаналізував стан виробничого травматизму в закладах освіти за 2018-2019 роки і причини настання нещасних випадків з працівниками, розповів про основні питання щодо побудови ефективної системи управління охороною праці.

«Здоров’я та безпека на робочих місцях під час освітнього процесу – це результат відповідального ставлення до своїх обов’язків кожного керівника закладу. Незважаючи на те, що немає достатньої кількості інженерно-технічних працівників у закладах освіти – є потреба у функціонуванні системи управління охороною праці. Працівники служб охорони праці лише координують роботу, ведуть контроль за дотриманням норм і правил охорони праці. Відповідальність за стан умов і безпеки праці в структурних підрозділах закладу освіти несе керівник», – резюмував Петро Гичка.

Присутнім надали роз’яснення щодо змін у нормативно-правових актах з охорони праці по навчальних закладах, організацію роботи з охорони праці у загальноосвітній школі, основні порушення, які фіксуються в ході планових перевірок, розповіли про порядок організації та проведення профілактичних медичних оглядів, необхідність використання працівниками спецодягу та засобів індивідуального захисту, ознайомили з основними вимогами Правил безпечної електроустановок споживачів та Правил безпечної експлуатації систем газопостачання та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки.