gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Чернігівщині під час засідання Громадської ради обговорили питання безпеки

27 грудня 2019

В Управління Держпраці у Чернігівській області відбулося засідання Громадської ради фахівців служб охорони праці підприємств машинобудівної та металургійної галузей.

У заході взяли участь посадові особи Управління, представники підприємств міста Чернігова: ТОВ «Промсервіс», ТОВ «Пет Технолоджис Україна», ПАТ «Завод МК і МО», ПАТ «Чернігів Вторчормет», ТОВ «ЛВП Сталь», ПрАТ «Чернігівський механічний завод», ТОВ «Чернігівський ковальський завод», ПрАТ «Чернігівський автозавод», ТОВ «Український кардан», ТОВ «ТАН», ТОВ «ЧЕЗАРА ДЕТАЛЬ», ТОВ «ДП «Завод Рапід».

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області проінформували членів Громадської ради про стан виробничого травматизму на підприємствах, в установах і організаціях Чернігівської області з початку 2019 року, довели інформацію стосовно Плану заходів державного нагляду (контролю) Управління на 2020 рік.

Учасникам засідання було доведено вимоги безпечної експлуатації в умовах погіршення погодних умов в осінньо-зимовий період вантажно-підіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання, розглянуто відповідні норми Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання. Посадовці зауважили, що кліматичне виконання вантажопідіймальних кранів і машин має відповідати умовам експлуатації. Баштові крани з висотою до верху оголовка більше 15 м, козлові крани прогоном більше 16 м, портальні крани, перевантажувачі, а також кабельні крани мають бути обладнані анемометром (або сигналізатором тиску вітру для кранів мостового типу), що автоматично вмикає звуковий сигнал у разі перевищення допустимої швидкості вітру робочого стану, зазначеної в журналі нагляду (паспорті) крана. Якщо вантажопідіймальний кран або машина працює просто неба, або в незахищеному від дії вітру місці, на механізмах пересування вантажопідіймальних кранів і машин та їх вантажних візків мають бути обов’язково встановлені гальма.

Обговорюючи безпечні методи проведення робіт з прибирання території підприємств та шляхів проїзду транспорту і проходу людей у зимовий період, фахівці Управління закликали присутніх застосовувати тільки безпечні методи проведення відповідних робіт з урахуванням норм, прописаних у нормативно-правових актах з охорони праці та документах заводу-виробника відповідного обладнання і техніки.

Наприкінці зустрічі учасники засідання заслухали голову Громадської ради щодо підсумків роботи ради за 2019 рік. Особливу увагу приділили стану виконання рішень, прийнятих на попередніх засіданнях.