gov.ua Державні сайти України
Пошук

Семінар для фахівців закладів освіти Миколаївської області: про системний підхід до управління охороною праці

29 березня 2017

Про формування  системного підходу до управління охороною праці та створення безпечних умов життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу йшлося на семінарі, організованому управлінням Держпраці у Миколаївській області для представників служб охорони праці закладів та установ освіти.

Сьогодні на Миколаївщині функціонує близько 1200 закладів освіти із 38 тисячами працівників, де навчаються 190 тисяч учнів та вихованців.

У вступному слові перший заступник начальника управління Держпраці у Миколаївській області Яна Скуратовська зазначила, що забезпечення здорових, безпечних умов праці, попередження травматизму учасників буде ефективним за умови належної організації роботи з охорони праці у кожній установі. «Дбати про здоров’я працівників, про безпечні, комфортні умови праці – обов’язок керівника. Ми ж потурбувались про інформаційний супровід важливого напрямку вашої діяльності – охорони праці в навчальному закладі», – зазначила Яна Скуратовська.

Начальник відділу нагляду на виробництві і на об’єктах підвищеної небезпеки управління Сергій Джігімон навів перелік об’єктів підвищеної небезпеки, які зазвичай зустрічаються в навчальних закладах та потребують отримання дозвільних документів.  Він нагадав, що прийняття в експлуатацію об’єктів систем газопостачання після реконструкції здійснюється на підставі зареєстрованої декларації або виданого сертифіката.

Нещасні випадки, причиною яких є отруєння чадним газом, вимагають  особливо вимогливого ставлення до обрання виконавця робіт з очищення димовентиляційних каналів. «Перед укладанням договору-підряду з очищення димовентиляційних каналів насамперед переконайтесь у наявності дозвільних документів на виконання цих робіт спеціалізованою організацією», – зазначив Сергій Джігімон.

Головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС Людмила Артеменко розповіла про першочергові дії спеціаліста у процесі організації роботи з охорони праці. Вона наголосила на пильному контролі за якістю виконання будівельно-монтажних, ремонтних робіт в навчальних закладах, прийнятті в експлуатацію навчальних кабінетів до нового навчального року відповідними комісіями.

Учасники семінару ознайомилися зі змінами у законодавстві про працю, зокрема з методологією визначення мінімальної заробітної плати, державними гарантіями в оплаті праці, отримали відповіді на питання застосування тарифної системи оплати праці, доплат, які включаються та не включаються у мінімальну заробітну плату, а також заслухали інформацію про порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці, від результатів якої залежить, чи отримає працівник пільги та компенсації за роботу в несприятливих умовах праці.