gov.ua Державні сайти України
Пошук

Рівненщина: критерії якісного плану розвитку гірничих робіт роз’яснено керівникам підприємств області

03 грудня 2019

Інформаційно-консультативний семінар для суб`єктів господарювання нерудної промисловості організували фахівці Управління Держпраці у Рівненській області. Участь у заході взяли керівники та посадові особи, які відповідають за стан охорони праці, безпечне ведення гірничих робіт під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом та ведення маркшейдерських робіт.

У вступному слові начальник Управління Юрій Наконечний наголосив на усвідомленні відповідальності керівників за безпеку виробничого процесу і дотримання трудового законодавства.

Начальник відділу нагляду на ОПН та ГН Управління Наталія Токарець поінформувала про зміни в нормативно-правових актах з питань охорони праці та промислової безпеки. Фахівець проаналізувала виконання протокольних рішень розглядів та погоджень планів розвитку гірничих робіт за 2019 рік.

Зокрема, Управлінням Держпраці у Рівненській області погоджено 41 План розвитку гірничих робіт на 2019 рік. За результатом аналізу протоколів технічних нарад Управління Держпраці у Рівненській області щодо зазначених планів розвитку, станом на 29.11.2019 частина суб’єктів господарюванні не виконала протокольні рішення.

Загалом за 10 місяців 2019 року головні державні інспектори гірничого нагляду відділу нагляду на ОПН та ГН провели 41 перевірку суб’єктів господарювання, в тому числі 18 – позапланових. Здійснено 17 перевірок виконання суб’єктом господарювання раніше виданих приписів. У результаті виявлено 573 порушення безпеки праці,  29 керівників притягнуто до адміністративної відповідальності.

Наталія Токарець конкретизувала найпоширеніші порушення і проаналізувала стан виробничого травматизму на підприємствах галузі. На Рівненщині за 10 місяців 2019 року в нерудній промисловості зафіксовано 1 нещасний випадок.

Для підвищення рівня виробничої безпеки та адаптації підприємств до нормативних змін фахівці Управління підготували суб’єктам господарювання спеціальний посібник – Методичні рекомендації. У ньому, зокрема, вміщені вимоги до складання планів розвитку гірничих робіт під час розробки родовищ корисних копалин відкритим способом та оформлення графічної документації.