gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Рівненщині ініціюють створення деревообробно-меблевого кластеру з гідними умовами праці

04 грудня 2019

Рішення створити деревообробно-меблевий кластер ухвалили на зустрічі, що відбулася на Рівненщині в облдержадміністрації з лідерами  галузі: Kronospan UA, “Морган Феніче”, “ОДЕК Україна”, “Свиспан лімітед”, “ОЛІСМА”, Українські лісопильні” тощо.

Деревообробно-меблевий кластер об’єднає представників галузевих підприємств-лідерів, навчальні заклади, владу та громадськість області. Ідея проекту – Рівненщина має випускати продукцію з високою доданою вартістю, а не бути просто сировинним додатком. Для цього потрібна потужна взаємодія суб’єктів господарювання  – від постачання деревообробних матеріалів до виготовлення меблевої продукції.

«Необхідно створити в регіоні майданчик для роботи всіх зацікавлених у деревообробній та меблевій галузях. Окрім того, залучатимемо й навчальні заклади, які готують кадри під конкретні робочі місця у рівненських компаніях. Спільна співпраця дозволить стимулювати розвиток економіки краю», – звернувся до учасників зустрічі голова ОДА Віталій Коваль.

В рамках розвитку кластеру важливу складову займає трудовий потенціал області, збільшення кількості робочих місць, створення гідних умов праці. Саме легальна високооплачувана робота є запорукою успішного впровадження ідеї кластеру, – переконаний учасник зустрічі, начальник Управління Держпраці у Рівненській області Юрій Наконечний.

Посадовець зазначає, що нині на теренах Рівненщини у 507 суб’єктів господарювання деревообробної промисловості працюють 4690 осіб. Управління здійснює заходи контролю за дотриманням вимог безпеки та трудового законодавства. Зокрема, рівень виробничого травматизму на деревообробних підприємствах області у 2019 році у порівнянні з  аналогічним показником минулого року знизився на 0.24.

Дедлайн активної фази розвитку кластеру – травень наступного року. До того часу будуть чітко визначені всі його учасники.