Представниками готельно-ресторанного бізнесу Прикарпаття – про переваги задекларованої праці
13 березня 2020В м. Яремче відбулась спільна зустріч керівництва Управління Держпраці та податкової служби області із представниками готельно-ресторанного бізнесу курортної зони Прикарпаття.
Під час зустрічі обговорили актуальні питання, які хвилюють власників готельних комплексів у сфері трудового законодавства та охорони праці. Особливу увагу звернули на питання детінізації трудових відносин.
«Подолання тіньової зайнятості та легалізація робочих місць – один із пріоритетів у роботі Держпраці на 2020 рік не тільки на рівні області, але й по всій Україні. Найчастіше нехтують трудовим законодавством саме в галузі торгівлі та ресторанного бізнесу, тому під особливу увагу потрапляють в першу чергу суб’єкти господарювання з незначною кількістю персоналу необхідного для обслуговування діяльності готельних та ресторанних комплексів», – наголосив Ігор Росипайло.
В ході інспекційної кампанії, яка проводилась в лютому спільно із Державною фіскальною службою, Пенсійним фондом, центрами зайнятості, Держпродспоживслужбою та іншими державними та місцевими органами влади здійснено перевірки у 117 суб’єктів господарювання. За результатами яких у 19-ти роботодавців виявлено порушення при прийнятті працівників на роботу.
Начальник Управління Держпраці звернув увагу підприємців на зміні розмірів фінансових санкцій та зміні підходу до процедури їх накладення. Так, за допуск працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення на нібито неповний робочий час і виплату зарплати в конверті юридичні та фізичні особи на загальній системі оподаткування та платники єдиного податку 4 групи можуть бути оштрафовані на суму, що дорівнює десятьом розмірам мінімальної зарплати (на сьогодні це 47 230 гривень). Підприємці 1, 2 і 3 груп, а також юридичні особи, які є платниками єдиного податку 3-ї групи, на перший раз отримуватимуть лише попередження. Але за аналогічне порушення впродовж двох років — буде штраф у розмірі 30 мінімальних зарплат. Сьогодні позиція уряду – не оштрафувати бізнес, а попередити та вивести із тіні зайнятість. Адже незадекларована праця має негативні наслідки, як для працівника та роботодавця, так і для економіки та соціального захисту країни.
Також Ігор Росипайло зауважив, що до Управління Держпраці в області надходять повідомлення від суб’єктів господарювання, що до них від імені посадових осіб Управління, телефонують невідомі особи та пропонують за грошову винагороду допомогти керівнику підприємства з вирішенням питань щодо проведення перевірок.
«Якщо до Вас звертаються такі шахраї, або у випадку виникнення будь-якої іншої підозри уточнюйте дані осіб, які представилися інспекторами та невідкладно повідомляйте Управління Держпраці в Івано-Франківській області», – наголосив начальник Управління.