gov.ua Державні сайти України
Пошук

Працівникам ПрАТ «Черкасиавтотранс» – про безпечну експлуатацію та технічне обслуговування рухомого складу автотранспортного підприємства

13 лютого 2020

На виконання доручення Державної служби України з питань праці щодо проведення превентивних заходів з метою запобігання нещасним випадкам внаслідок дорожньо-транспортних пригод (далі – ДТП), головні державні інспектори Управління Держпраці у Черкаській області Анатолій Яременко і Андрій Гріненко надали консультації відповідальним особам і працівникам ПрАТ «Черкасиавтотранс», зокрема роз’яснили питання організації безпечної експлуатації та технічного обслуговування рухомого складу автотранспортного підприємства.

Фахівці Управління поінформували працівників підприємства про основні вимоги Правил охорони праці на автомобільному транспорті (НПАОП 0.00-1.62.12), закликали працівників відповідально ставитися до виконання вимог законодавства з охорони праці.

Як відзначив Андрій Гріненко, роботодавець повинен створити безпечні умови праці для працівників, своєчасно проводити інструктажі з питань охорони праці (вступні, первинні, повторні), медичні огляди водіїв, у тому числі передрейсові.

«До керування транспортними засобами допускаються виключно ті працівники, які пройшли відповідне навчання та отримали відповідну кваліфікацію до керування транспортними засобами. Перед випуском на лінію транспортні засоби повинні проходити перевірку технічного стану», – наголосив Анатолій Яременко.

Питання щодо запобігання та профілактики нещасних випадків, які стались під час експлуатації транспортних засобів, наразі досить актуальне і потребує особливої уваги, а тому має бути на постійному контролі у кожного роботодавця.