gov.ua Державні сайти України
Пошук

Посадовці Держпраці взяли участь у Форумі «Безпека праці та здоров’я на роботі» – 2020

29 грудня 2020

Посадовці Держпраці взяли участь у Форумі «Безпека праці та здоров’я на роботі» – 2020, який було організовано журналом «Охорона праці» на електронній платформі ZOOM.

Учасники заходу обговорили питання впровадження ризикоорієнтовних підходів у системи управління охороною праці в Україні, можливості щодо навчання фахівців з охорони праці методикам оцінки ризиків та іншим сучасним працеохоронним інструментам.


Під час Форуму заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк зазначила, що Урядом ще у 2018 ухвалено Концепцію реформування системи управління охороною праці в Україні та План заходів на виконання цієї Концепції. Ключова ідея реформи – зміна нормативно-правової бази з охорони праці з урахуванням європейських директив, що встановлюють вимоги до організації питань безпеки та здоров’я на роботі на основі ризикоорієнтовних підходів. Над виконанням цього плану наразі працюють відповідні органи влади, державні та наукові установи.

Про роботу з підготовки основного працеохоронного закону та низки підзаконних актів розповіли представники Держпраці – Олександр Ігнатов, заступник директора департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки та Наталія Віжул, начальник відділу з питань охорони праці департаменту з питань праці.

Участь у Форумі взяли понад 250 провідних  українських та європейських фахівців у сфері безпеки праці та керування ризиками.