gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтавщина: за використання праці неоформленого працівника підприємцю доведеться сплатити понад 125 тис. гривень штрафу

29 грудня 2020

У квітні 2020 року інспекторами праці Управління Держпраці у Полтавській області було проведено інспекційне відвідування у діяльності фізичної особи-підприємця з питання додержання законодавства про працю в частині оформлення трудових відносин. За результатами складено акт інспекційного відвідування, у якому було зафіксовано порушення частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України щодо допущення працівника до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу.

За фактом використання праці неоформленого працівника розглянуто справу та винесено постанову про накладення штрафу уповноваженими посадовими особами, згідно з якою на підставі абзацу другого частини другої статті 265 Кодексу законів про працю України на підприємця накладено штраф у розмірі 125 190 гривень.

Не погодившись з таким рішенням, суб’єкт господарювання звернувся до адміністративного суду з відповідним позовом про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.

Зважаючи на встановлені у ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи норми права, якими врегульовані спірні правовідносини, суд першої інстанції дійшов висновку, що постанова про накладення штрафу прийнята Управлінням на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені законодавством України.

Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду підприємцю відмовлено у задоволенні позовних вимог щодо визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу.