gov.ua Державні сайти України
Пошук

Полтавщина: працівникам медичних закладів наголошують на вимогах безпечної експлуатації кисневих балонів

19 листопада 2020

На Полтавщині триває інформаційно-роз’яснювальна кампанія, спрямована на запобігання виникненню нещасних випадків під час експлуатації кисневих балонів та систем трубопроводів з киснем у закладах охорони здоров’я, які визначені для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком та підозрою на інфікування COVID-19.

Одним з низки превентивних заходів став семінар, який фахівці Управління Держпраці у Полтавській області провели для керівників та працівників КП «Полтавська обласна клінічна лікарня ім. М.В. Скліфосовського Полтавської обласної ради».

Безпечну експлуатація кисневих балонів, установок, кисневих трубопроводів у закладах охорони здоров’я та інших суб’єктах господарювання опрацювали із експертом з охорони праці Департаменту охорони здоров’я та відповідальними особами закладу за безпечну роботу посудин під тиском і кисневі балони.

Головні державні інспектори відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці нагадали присутнім вимоги до кисневих балонів та до трубопроводів з киснем. Опрацювали правила експлуатації систем подачі кисню та роз’яснили основні небезпеки під час роботи з киснем і методи їх запобігання.

Наглядовці зазначили, що у закладі, який експлуатує кисневі балони чи кисневі трубопроводи, повинні бути відповідні інструкції з охорони праці з урахуванням конкретних умов безпеки їх експлуатації; забезпечено належні умови їх зберігання, експлуатації, утримання у справному стані; призначено відповідальних за справний стан і безпечну експлуатацію кисневих трубопроводів, посудин, що працюють під тиском та відповідальних за транспортування, здачу під наповнення і отримання напрвнених кисневих балонів.