gov.ua Державні сайти України
Пошук

Пенсійний вік не завадить офіційному оформленню на роботі

07 червня 2021

У рамках роз’яснювальної роботи у сфері транспорту та супутніх галузей економіки інспектори ГУ Держпраці завітали до стоянки автотранспорту, розташованій на одній з промислових зон міста Дніпра. У ході спілкування з Геннадієм, Миколою, Олександром (імена змінені) посадовці дізналися, що чоловіки працюють на стоянці неофіційно. Микола наголосив, що у них пенсійний вік, здоров’я вже не те, тому на оформлення трудових відносин роботодавець сказав не розраховувати.

Підприємець вміло використав зазначену ситуацію та вирішив діяти в обхід законодавства. Платив охоронцям малу зарплату, до того ж не завжди вчасно.

В результаті отриманої інформації ГУ Держпраці у Дніпропетровській області прийнято рішення про проведення перевірки «проінформованого» підприємця. Факт неоформлення праці був підтверджений. Після проведеної перевірки роботодавець оформив трьох працівників, тим самим повернув гарантії їм щонайменше на мінімальну зарплату, право на відпустки та лікарняні, гарантовані Державою.

Через деякий час, зустрівши тих же громадян на стоянці, інспектори отримали слова вдячності. Геннадій, Микола та Олександр щиро раділи офіційному оформленню на роботі та можливості дарувати подарунки своїм онукам.