gov.ua Державні сайти України
Пошук

Як працівники кондитерського цеху отримали заборговану заробітну плату

15 червня 2021

Неля пропрацювала більше 5 років кухарем-кондитером у невеликому цеху з виготовлення кондитерських виробів у Черкасах. Свою роботу жінка дуже любила і працювала з душею. У 2020 році через пандемію кількість замовлень тортів та печива різко зменшилася і підприємство скоротило виробництво.

Замість того, щоб провести реорганізацію або змінити графік роботи працівників, керівник підприємства почав виплачувати заробітну плату працівникам не в повному обсязі. Вже у грудні минулого року заборгованість з виплати заробітної плати кондитерам на підприємстві досягла 30 тис. гривень.

Колектив на підприємстві сформувався дружній і фаховий, тому керівник умовляв працівників трохи потерпіти, зачекати великого замовлення на свята та попрацювати ще місяць з частковою виплатою заробітної плати.

Проте обіцянки ліквідувати заборгованість у лютому 2021 року власник кондитерського підприємства не дотримався. У скрутний час Неля не хотіла залишати улюблене місце роботи, тому разом зі своєю колегою звернулася до Управління Держпраці для отримання консультації. Головний державний інспектор Управління по телефону надав кваліфіковану допомогу, роз’яснив жінці її трудові права та шляхи вирішення конфліктної ситуації.

Згодом інспектор праці поспілкувався і з керівником цеху та роз’яснив вимоги трудового законодавства, відповідальність за несвоєчасну виплату заробітної плати.

Відтак, підприємством виплачено заборговану заробітну плату не лише Нелі, а й 3 працівникам підприємства. Кондитери написали листа посадовим особам Управління Держпраці, в якому щиро дякували за оперативне вирішення питання та чуйне ставлення до проблем працівників.