gov.ua Державні сайти України
Пошук

Оголошено переможців конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2022

25 липня 2022

У Києві 30 червня відбулося засідання журі XI Всеукраїнського конкурсу дитячого малюнка «Охорона праці очима дітей» – 2022. Конкурс організовано журналом «Охорона праці» спільно з Державною службою України з питань праці.

Цьогоріч фінальний тур змагань, який зазвичай проводиться 28 квітня – до Всесвітнього дня охорони праці – було відтерміновано у зв’язку зі збройною агресією російської федерації. Експертам з охорони праці та професійним художникам, які увійшли до складу журі, було нелегко визначити найкращих. Бо кожен малюнок – це художній твір.

Цього року на конкурс надійшло близько 7000 дитячих малюнків, які спочатку проходили добір у регіональних турах, а вже найкращі з них – у всеукраїнському.

У Чернігівській області  місцевий конкурс відбувся вже після звільнення території від рашистських нападників. На участь у ньому надіслано творчі роботи понад 500 дітей. Організатори конкурсу в Донецькій та Луганській областях ще на початку війни встигли вивезти за межі своїх територій 535 дитячих малюнки і провели регіональний тур на Дніпропетровщині.

На жаль, через військову агресію, у Херсонській, Харківській та Миколаївській областях теруправління Держпраці не змогли провести регіональні тури, тому для юних талантів з цих регіонів буде проведено окремий конкурс.

Загалом, із  197 дитячих робіт – переможців регіонального туру – вибрати потрібно було дев’ять фіналістів: по три малюнки у трьох вікових групах (1,2,3 місця). Засідання журі відбулось у стінах навчального закладу з поглибленим вивченням української мови та літератури – у київській спеціалізованій школі №148 ім. Івана Багряного. Організатори вдячні директору та колективу школи, які надали чудовий, світлий зал для експозиції, за співпрацю і гостинність. Щодо журі конкурсу, воно було представницьким і фаховим як у кращі мирні часи. Творчі роботи дітей оцінювали представники центрального апарату Держпраці,  Федерації профспілок України, Фонду соціального страхування України, райдержадміністрацій Києва, редакції журналу,  художники, викладачі, а також  переможниця одного з попередніх конкурсів.

Критерії відбору найкращих малюнків незмінні – тематична спрямованість, свіжість ідеї, нестандартний підхід, художня майстерність,  креативність, і, що не менш важливо, ступінь самостійності автора у виконанні роботи. Гідних перемоги художніх робіт було немало. Їх автори доклали чимало зусиль, аби здивувати,  вразити, донести суспільству головні меседжі та філософію сфери безпеки праці і здоров’я.

Чи не вперше на конкурс надійшли малюнки у формі коміксу, карикатури, інші яскраві і виразні за змістом роботи, які можуть навіть слугувати інструкціями для виконання деяких видів небезпечних робіт. Помітно поменшало  робіт на тему ковіду. Водночас з’явилися малюнки, у яких діти зачіпають тему небезпек, пов’язаних із воєнними діями.

Впродовж 11 років учасниками Всеукраїнського конкурсу стали понад 100 тисяч дітей. А з урахуванням їхніх родин, вчителів, читачів журналу, усіх учасників цього творчого процесу,  –  це сотні тисяч небайдужих громадян.

Конкурс є постійно діючим соціальним проєктом, який повсякчас впливає на  свідомість та формує відповідальне ставлення дітей і дорослих до безпеки праці і здоров’я. Адже й після чергового фіналу та нагородження переможців  він не завершується – малюнки переможців нагадують про відповідальне ставлення роботодавців і працівників до питань охорони праці  з календарів, брошур, альбомів, обкладинок журналу, ілюстрацій до публікацій.

  Переможці – 2022

І вікова група (від 6 до 10 років):

І місце – Олександра Стеблян, смт. Семенівка, Полтавська обл.

ІІ місце – Яніс Дзвоник, м. Лисичанськ, Луганська обл.

ІІІ місце – Надія Ладинська, с. Тулова, Івано-Франківська обл.

 

ІІ вікова група (від 11 до 14 років):

І місце – Вікторія Черевата, м. Старобільськ Бутове, Луганська обл.

ІІ місце – Дарія Біба, м. Сновськ, Чернігівська обл.

ІІІ місце – Дарина Свистаєнко, смт Городок, Житомирська обл.

 

ІІІ вікова група (від 15 до 18 років):

І місце – Ольга Пуханова, с. Пальмирівка, Дніпропетровська обл.

ІІ місце – Анна Нестеренко, с. Кобижча, Чернігівська обл.

ІІІ місце – Юліана Білінська, м. Ужгород, Закарпатська обл.

Переглянути малюнки переможців