gov.ua Державні сайти України
Пошук

Одещина: в КП «Лиманкомунсервіс» проведено планову перевірку стану промислової безпеки

09 березня 2021

На Одещині проведено планову перевірку комунального підприємства «Лиманкомунсервіс» з питань додержання вимог законодавства  у сферах охорони праці, промислової безпеки.

Основними видами діяльності підприємства є забір, очищення та постачання води, монтаж водопровідних мереж, систем опалення та кондиціонування; комплексне обслуговування об’єктів; постачання пари, гарячої води та кондиційованого повітря; каналізація, відведення й очищення стічних вод; інші види діяльності із прибирання тощо.

На балансі підприємства перебувають трансформаторні підстанції, артезіанські свердловини, водонасосна та каналізаційно-насосні станції, станція біологічної очистки побутових стоків.

Під час перевірки було встановлено, що керівництвом підприємства не створено на робочих місцях в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також не забезпечено додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці, не забезпечено функціонування системи управління охороною праці.

Не отримано дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Декларація відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці, зареєстрована у журналі обліку суб’єктів господарювання у Головному управління Держпраці в Одеській області (№ 165 від 13.07.2018),  не відповідає дійсному стану справ, а саме: обладнання каналізаційно-насосних станція перебуває в аварійному стані, небезпечному для персоналу; до роботи допущені працівники, які не пройшли навчання і перевірку знань з питань охорони праці; щорічне спеціальне навчання працівників, які виконують роботи підвищеної небезпеки, не проводиться; не призначено працівників, відповідальних за виконання робіт підвищеної небезпеки; частина визначених документів з питань охорони праці не розробленаспеціальний одяг, спеціальне взуття, будьякі засоби захисту працівників на підприємстві відсутні тощо.

Тобто суб’єктом господарювання КП «Лиманкомунсервіс» були надані завідомо недостовірні відомості щодо виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатації устаткування підвищеної небезпеки. І реальний стан справ свідчить, що матеріально-технічна база вимогам законодавства з питань охорони праці не відповідає взагалі.

Керівництвом підприємства не забезпечено утримання,   експлуатацію   і   обслуговування  електроустановок відповідно до вимог чинних нормативних документів.

Стан справ, що склався на підприємстві, несе загрозу життю та здоров’ю персоналу підприємства. Керівництву підприємства запропоновано здійснити зупинку експлуатації машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки та виконання робіт підвищеної небезпеки.

За результатами перевірки посадових осіб комунального підприємства «Лиманкомунсервіс» притягнуто до адміністративної відповідальності.