gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Хмельниччині проведено семінар для працівників сільськогосподарських виробництв з питань охорони праці

09 березня 2021

Посадові особи Управління Держпраці у Хмельницькій області для працівників сільськогосподарських виробництв провели семінар-нараду на тему «Проблемні питання охорони праці в галузі сільського господарства». 

В ході семінару було розкрито особливості умов праці у сільськогосподарському виробництві. В основному весняно-польові роботи виконуються на значній відстані від центральної садиби і тракторної бригади. Через це знижується контроль за безпекою працюючих зі сторони адміністрації господарства. У цих умовах підвищується особиста відповідальність механізаторів за безпеку проведення робіт.

Обговорено стан охорони праці на підприємстві та вимоги нормативно-правових актів, а також зміни в законодавстві з питань охорони праці в галузі сільського господарства.  

Проаналізовано стан виробничого травматизму у сільськогосподарському виробництві та запропоновано перелік заходів задля попередження травмувань працівників, які виконують роботи з підвищеною небезпекою. Наголошено, що основна частина аварій і нещасних випадків стається при експлуатації сільськогосподарської техніки при проведені весняно-польових робіт, зокрема основними причинами є:

– технічна несправність тракторів і сільськогосподарських машин;

– порушення технологічного процесу;

– не проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівникам господарств;

– порушення виробничої і технологічної дисципліни;

– відсутність медичних оглядів.

Все це об’єктивно збільшує вірогідність травматизму, особливо при недотриманні правил техніки безпеки та охорони праці і внаслідок неналежної організації робіт.

За результатами проведеної наради рекомендовано приділяти особливу увагу таким питанням:

проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників, що виконують роботи підвищеної небезпеки;

проведення передрейсових медичних оглядів механізаторів та водіїв;

забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту;

дотримання вимог безпеки під час використання мінеральних добрив, пестицидів та агрохімікатів;

забезпечення експлуатації виключно тих тракторів, які обладнанні електростартерним запуском двигуна з кабіни;

недопущення експлуатації сільськогосподарської техніки без захисних огороджень небезпечних зон, а також без попереджувальних знаків та застережних написів про застосування індивідуальних засобів захисту на посівних машинах та машинах для обробітку ґрунту;

дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху під час руху техніки дорогами загального користування, а також під час виконання робіт у полі.