gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Полтавщині провели 366 перевірок об’єктів торгівлі нафтопродуктами

30 квітня 2021

У Полтаві заступник голови облдержадміністрації Євген Греков провів засідання регіональної робочої групи щодо ліквідації нелегального обігу та нелегальної торгівлі нафтопродуктами на території області. Представник залучених служб поінформували про результати роботи та доповіли про проблемні питання.

Начальник відділу нагляду в промисловості, АПК, СКС та на об’єктах підвищеної небезпеки ГУ Держпраці в Полтавській області Євген Голуб поінформував, що загалом фахівці Управління  перевірили 64 об’єкти. Виявили 1187 порушень. До адміністративної відповідальності притягнуто 53 особи.

«За результатами перевірок готується подання до суду на два суб’єкти господарювання, де виявлені проблемні резервуари для зберігання зрідженого газу. Деякі перевірені суб’єкти звітують про усунення порушень. Ми перевіряємо стан виконання наших приписів. Маємо пересвідчитися, що інформація відповідає дійсності й порушення усунуті. Якщо виявимо, що відповідну роботу не проведено, звертатимемося до суду щодо вилучення дозволів на експлуатацію тих чи інших об’єктів підвищеної небезпеки», – розповів Євген Голуб.

Додав, що серед порушень, які фіксують і вони є несумісними з проведенням подальшої господарської діяльності, – відсутність і не розроблення декларацій безпеки об’єктів підвищеної небезпеки та відсутність дозволів на виконання тих чи інших видів робіт із підвищеної небезпеки.

«Розмір штрафних санкцій невеликий. Більш ефективний спосіб – через суд зупинення діяльності суб’єктів. Це стимулює їх до приведення у відповідність своєї діяльності. Інший дієвий метод – вилучення у зв’язку з порушеннями дозволів та ліцензій», – зазначив Євген Греков.

Із початку діяльності робочої групи на Полтавщині проведено 599 перевірок. Із незаконного обігу вилучено понад 6 тисяч тонн пального, а також обладнання на 3,7 мільйона гривень.