На Одещині про безпеку робіт на деревообробних верстатах говорили під час тренінгу у ТОВ “СПМК № 579”
12 серпня 2022Виробництво виробів з деревини — робота підвищеної небезпеки. Саме на цьому наголосили посадовці ГУ Держпраці в Одеській області працівникам ТОВ «Спеціалізoвана пересувна механізована колона № 579» під час тренінгу щодо реальних робіт на деревообробних верстатах.
Звернули увагу на основних вимогах щодо освітлення, вентиляції та порядку дій при виникнені аварій, а саме:
-виробничі, побутові, допоміжні та інші приміщення повинні мати штучне та природне освітлення. Природне освітлення має бути максимально використане, світлові прорізи всередині та поза будівлями забороняється захаращувати виробами, матеріалами та іншими предметами;
-роботодавець повинен забезпечити проведення контролю освітленості не рідше одного разу на рік та після кожної групової заміни джерел освітлення;
-очищення від забруднення віконного скла і ліхтарів приміщень повинне здійснюватись у строки, передбачені ДБН В.2.5-28-2006: при значному забрудненні – не менше чотирьох разів на рік; при помірному забрудненні – не менше трьох разів на рік; при незначному забрудненні – не менше двох разів на рік.
Посадовці ГУ Держпраці роз’яснили також працівникам ТОВ “СПМК № 579“ переваги офіційного працевлаштування та ризики незадекларованої праці, норми Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану».