gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Міжнародній конференції праці в Женеві розглядається питання екологічної стійкості через призму гідних умов праці

14 червня 2017

Українська делегація, очолювана Міністром соціальної політики України Андрієм Ревою, за участю Голови Держпраці Романа Чернеги, бере участь у 106–й сесії Міжнародної конференції праці, що проходить у місті Женева (Швейцарія).

Пріоритетні питання, які стосується нашої країни та розглядаються на Міжнародній конференції праці, – це справедливий перехід до екологічної стійкості, гідні умови праці, забезпечення миру та стабільності в світі.

Зокрема, під час свого виступу Міністр соціальної політики України Андрій Рева зазначив, що Уряд нашої держави приділяє значну увагу питанням довкілля через призму забезпечення гідної праці та сталого економічного зростання. Україна активно підтримує Цілі сталого розвитку та працює над їх включенням до нової Рамкової програми допомоги з розвитку між Урядом України та ООН (ЮНДАФ) на період 2018-2022 роки, де екологічні питання постають разом з питаннями економічного зростання і зайнятості.

Кабінет Міністрів України спрямовує зусилля на забезпечення адаптації національного законодавства до міжнародних трудових норм та стандартів ЄС, вдосконалення механізмів управління, створення сприятливих умов для підприємств, забезпечення українським жінкам і чоловікам рівного доступу до кращих та «зелених» робочих місць і соціального захисту.

В Україні проводиться реформа оплати праці. Першими кроками якої стало збільшення мінімальної заробітної плати на 100% та заходи з дотримання інфляції на помірному рівні, що привели до реального зростання заробітної плати на 20 відсотків (в січні-травні 2017 року).

«До кінця 2017 року передбачається прогнозоване зростання середньої заробітної плати на 37 відсотків. Реформа оплати праці передбачає перегляд встановлення заробітної плати з метою поступового підвищення реальної заробітної плати та ліквідації заборгованості по заробітній платі», – зазначив Андрій Рева.

Реформа оплати праці відбувається разом з модернізацією системи інспекції праці. Міжнародні трудові стандарти стали орієнтиром для інтеграції служб інспекції праці, перегляду існуючих інструментів для посилення відповідності дотримання норм як шляхом профілактики, так і відповідними санкціями.

Для Держпраці пріоритетним завдання є виявлення та подолання незадекларованої праці. У рамках проекту МОП «Зміцнення системи інспекції праці і механізмів соціального діалогу» у чотирьох областях України стартував пілотний проект з подолання незадекларованої праці. Основні завдання кампанії – визначити заходи і способи інформаційно-роз’яснювальної роботи, знайти найоптимальніші інструменти виявлення на підприємствах неоформлених працівників, організувати збір і аналіз отриманої інформації і налагодити належну взаємодію з органами державної влади, територіальними громадами та соціальними партнерами.

Гай Райдер, Генеральний директор МОП, відзначив покращення в Україні в напрямку соціального діалогу та позитивно оцінив докладені зусилля зі скасування мораторію на інспекцію праці. Він запевнив у подальшій підтримці України на шляху впровадження рушійних перетворень.

Міністр соціальної політики України Андрій Рева та Міністр праці, добробуту та соціального страхування Кіпру Зета Еміліаніду підписали в рамках 106-ї сесії МКП Меморандум про взаєморозуміння між міністерствами.

Підписання Меморандуму є важливим кроком для взаємовигідної співпраці між державами, адже Республіка Кіпр є однією з основних країн працевлаштування українських моряків.