gov.ua Державні сайти України
Пошук

Онлайн-прийом громадян: як відстояти свої конституційні та трудові права

14 червня 2017

Онлайн-прийом з громадянами Луганської області відвідала Тетяна Соловйова. За її словами, з роботи вона була звільнена неправомірно. З цього приводу було декілька судових засідань за позовом Соловйової Т.О., насьогодні є рішення суду на користь позивача, яке не виконується. Тетяна звернулая до заступника начальника департаменту з питань праці Держпраці Олени Коновалової з проханням роз’яснити, чи правильно їй розрахована середня заробітна плата, компенсація за невикористану щорічну відпустку, допомога по тимчасовій непрацездатності? Як відстояти свої конституційні та трудові права?

Олена Коновалова зазначила, що 15 травня 2017 набула чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Цією постановою затверджений порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Підпунктом 4 пункту 13 зазначеного порядку інспекторам праці заборонено розглядати та перевіряти питання, яке є предметом розгляду в суді або щодо якого набрало законної сили рішення суду, перевіряти своєчасність, правильність і повноту виконання рішень суду, а також підміняти працівників об’єкта відвідування під час проведення розрахунків або перерахунків розмірів належних працівникам коштів, готувати висновки про відповідність або невідповідність нормативних актів об’єкта відвідування вимогам нормативно-правових актів з метою їх подальшого передання працівникам (у тому числі звільненим), іншим особам чи органам.

Таким чином, перевірка питань, що були предметом розгляду суду, та перевірка правильності здійснених розрахунків неможливі.

Проте, Олена Коновалова радила не покладати сил та продовжувати відстоювати свої конституційні права, навіть якщо Держпраці не має повноважень здійснити перевірку по цій справі, адже вона була предметом розгляду суду, є можливість звертатися до інших органів, які, зокрема, мають право представляти інтереси позивача в різних інстанціях.

Онлайн-прийом відвідало троє громадян Луганської області. Розглядалися питання, які стосуються трудових відносин та оплати праці.