gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщині тривають превентивні заходи щодо профілактики виробничого травматизму

05 лютого 2020

Головними державними інспекторами відділу розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму ГУ Держпраці у Харківській області в рамках здійснення превентивних заходів було проведено низку семінарів щодо запобіганню виробничого травматизму на підприємствах.

Для працівників закладів охорони здоров’я у КП «РЕГІОНАЛЬНИЙ УЧБОВО-МЕТОДИЧНИЙ ЦЕНТР ОХОРОНИ ПРАЦІ» фахівцями Управління Держпраці було проведено семінар  на тему: «Профілактика виробничого травматизму на підприємстві». Також стан виробничого травматизму та його профілактику  було розглянуто на профілактичній бесіді з працівниками ТОВ «ЮТРІ», яку фахівці Управління Держпраці провели спільно з представниками Управління соціального захисту населення Харківської райдержадміністрації та Харківського відділення Фонду соціального страхування України в Харківській області в рамках спеціального розслідування випадку смерті працівника під час виконання ним трудових (посадових) обов’язків, що стався 21.01.2020 з водієм автотранспортного засобу ТОВ «ЮТРІ».

Під час заходів інспекторами Управління Держпраці були розглянуті основні вимоги законів «Про охорону праці», «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та Постанови КМУ «Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві». Було привернуто особливу увагу працівників на зміни, які відбулися у порядку розслідування нещасних випадків.

Також на семінарах були розглянуті питання щодо заходів, спрямованих на  профілактику виробничого травматизму, а саме: приділення уваги керівництва навчанню працівників питанням з охорони праці, дотримання вимог безпеки під час виконання робіт, своєчасне проведення медичних оглядів працівників, проведення семінарів, роз’яснювальних бесід стосовно упередження виробничого травматизму