gov.ua Державні сайти України
Пошук

Херсонщина: подолання незадекларованої праці – спільна робота органів державної влади та місцевого самоврядування

05 лютого 2020

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

Тіньова зайнятість населення призводить до нестабільності та невпевненості у майбутньому громадян (відсутність належного розміру пенсій, інших соціальних виплат), погіршення якості роботи та великий ризик недобросовісного відношення працівників до своїх обов`язків.

Використання прихованих трудових відносин призводить до зменшення надходжень до місцевого бюджету, звідки беруться кошти для оплати праці вчителів, лікарів, інших працівників бюджетної сфери. Ухиляючись від офіційного укладання трудових відносин, роботодавець фактично позбавляє працівника захисту своїх основних трудових прав, а через несплату податків наймані працівники втрачають страховий стаж та можливість отримання заробленої пенсії та інших соціальних виплат.

Для роботодавця, відсутність належно оформлених трудових відносин з найманими працівниками призводить до позбавлення права вимагати виконання роботи належним чином, дотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму роботи, можливості притягнути працівника до відповідальності.

Головне управління Держпраці у Херсонській області закликає роботодавців та працівників дотримуватися законодавства про працю.

Соціальний відеоролик розроблено Херсонською обласною державною адміністрацією.