gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщині триває інспекційна кампанія щодо оформлення трудових відносин з найманими працівниками

14 лютого 2020

У Харкові 13 лютого відбулися iнспекцiйнi вiдвiдування одного з торгiвельних майданчикiв міста. Захід проведено з метою виявлення неоформлених належним чином найманих працівників.

Нагадуємо, що з 10 лютого 2020 року розпочався наступний етап виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо детінізації зайнятості – інспекційна кампанія, під час якої планується проінспектувати роботодавців, у яких вiдсутня позитивна динаміка щодо оформлення трудових вiдносин з найманими працiвниками пiсля проведення  iнформацiйної кампанiї.

Протягом інформаційної кампанії було охоплено понад 190 тисяч роботодавців, які здійснюють господарську діяльність у сфері торгівлі, організації харчування та тимчасового розміщення. Заходи проводилися ГУ Держпраці спільно з представниками різних державних органів.

Перелік охоплених інформаційними заходами роботодавців було опрацьовано Пенсійним фондом України та із загальної кількості виокремлено більш ніж 15 тисяч роботодавців, які використовують незадекларовану працю. Під час інформаційних візитів інспектори праці у зазначених роботодавців встановили близько 49 тисяч осіб, які не зареєстровані в реєстрах Пенсійного фонду.

Держпраці у черговий раз звертається до роботодавців із закликом оформити трудові відносини з працівниками. Якщо інспектор праці виявить незадекларованого працівника, то буде зобов’язаний вжити заходи щодо притягнення винних осіб до відповідальності.