gov.ua Державні сайти України
Пошук

Черкащина: фахівці Управління з’ясовували, чи офіційно оформлені працівники в одній з кав’ярень міста

14 лютого 2020

Інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області спільно зі знімальною групою телеканалу UA: Черкаси провели інспекційне відвідування закладу громадського харчування у м. Черкаси.

Як повідомила журналістам начальник Управління Олена Лазарєва, інспекційні відвідування здійснюються на виконання доручення Прем’єр-міністра України щодо вжиття заходів з метою детінізації ринку праці. Протягом 23-31 січня на Черкащині інспекторами праці Управління за участі фахівців інших державних органів проведено інформаційну кампанію щодо недопустимості використання незадекларованої праці. Інформаційними заходами охоплено більше 6 тисяч суб’єктів господарювання і понад 21 тисячу працівників. Як наслідок, станом на 10 лютого роботодавці Черкаської області оформили близько 2,5 тисяч найманих працівників. З 10 лютого розпочалася інспекційна кампанія, що передбачає виявлення роботодавців, які не дотримуються вимог трудового законодавства щодо офіційного оформлення працівників.

Як приклад, інспектори праці Управління Держпраці у Черкаській області Ірина Петухова і Руслана Кожушко спільно з журналістами провели інспекційне відвідування у суб’єкта господарювання сфери громадського харчування та з’ясовували, чи офіційно оформлені на роботу працівники кав’ярні. Під час інспекційного відвідування інспектори праці Управління не отримали документів, які підтверджують офіційне працевлаштування 2 працівників кав’ярні, тому складено вимогу про надання документів та акт про неможливість проведення інспекційного відвідування. Документи буде направлено власнику закладу харчування поштою.

Як відзначила начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Ганна Кучер, підсумки інспекційної кампанії підведено у березні поточного року, а наразі тривають заходи контролю, спрямовані на виявлення незадекларованої праці.

Начальник Управління Олена Лазарєва наголосила, що мета фахівців Управління, передусім, не накладення санкцій, а спонукання роботодавців до оформлення трудових відносин з працівниками та захист трудових прав працівників.