gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Харківщині підбито підсумки інформаційної кампанії щодо детінізації праці

04 лютого 2020

В Харківському пресклубі відбулася пресконференція щодо проведеної інформаційно-роз’яснювальної кампанії про необхідність легалізації трудових відносин, яка проходила на Харківщини з 20 по 31 січня 2020 року.

Про проведену роботу доповідали: заступник начальника ГУ Держпраці у Харківській області Олена Петренко, заступник начальника управління податків і зборів з фізичних осіб ГУ ДПС у Харківській області В’ячеслав Даценко, заступник начальника Харківського обласного центру зайнятості Анатолій Толстих, заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в Харківській області Наталія Тарасенко.

Як зазначила Олена Петренко, за час проведення інформаційної кампанії було охоплено близько 11 тисяч суб’єктів господарювання, які працюють в сфері торгівлі, громадського харчування та тимчасового розміщення. Працівникам та роботодавцям було роз’яснено переваги офіційного працевлаштування.

В свою чергу В’ячеслав Даценко відмітив, що у минулому місяці спостерігалося збільшення кількості застрахованих осіб (тих, хто отримує офіційну заробітну плату, з якої сплачуються податки та нараховується ЄСВ). При цьому, активну роботу з працевлаштування своїх робітників роботодавці почали наприкінці січня – тоді, коли в регіоні проводилась інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо необхідності легалізації трудових відносин.

За період з 20.01.2020 до 31.01.2020 року 1136 суб’єктів господарювання, які працюють в сфері торгівлі, громадського харчування та тимчасового розміщення подали повідомлення про прийняття на роботу 2682 найманих працівника.

Окремо під час заходу спікери зупинилися на змінах, які відбулися у трудовому законодавстві, а саме на сумах штрафів за неоформлення працівників та новому порядку проведення інспекційних відвідувань.