gov.ua Державні сайти України
Пошук

На Чернігівщині проведено семінар-нараду з колективом НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта»

17 грудня 2019

Фахівці Управління Держпраці у Чернігівській області провели семінар-нараду з питань охорони праці та промислової безпеки для керівного складу та інженерно-технічного персоналу нафтогазовидобувного управління «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» у місті Прилуки.

У рамках заходу посадовці надали учасникам роз’яснення щодо організації безпечного виконання робіт з підвищеною небезпекою в зимовий період та права працівників на охорону праці під час роботи. Було підкреслено, що умови праці на робочому місці, безпека технологічних процесів, машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівником, а також санітарно-побутові умови повинні відповідати вимогам чинного законодавства з охорони праці.

Також представники Управління зазначили, що відповідно до статті 6 Закону України «Про охорону праці» працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я, для людей, які його оточують, або для виробничого середовища чи довкілля.

Крім того, увага присутніх була привернута на те, що роботодавець зобов’язаний створити на робочому місці в кожному структурному підрозділі умови праці відповідно до нормативно-правових актів, а також забезпечити додержання вимог законодавства щодо прав працівників у галузі охорони праці. За своєчасне виконання ремонтно-профілактичних робіт в зимовий період відповідають керівник та головні спеціалісти підприємства, які призначені відповідальними за виконання певних видів робіт. Виконавці несуть відповідальність за якість проведених робіт з обстеження, ремонту, а також додержання вимог охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.

Також представникам НГВУ «Чернігівнафтогаз» ПАТ «Укрнафта» надали роз’яснення стосовно технічної послідовності, періодичності виконання робіт та основних заходів безпеки при обслуговуванні і ремонті газового обладнання і газопроводів. Нагадали про основні вимоги до працівників, які допускаються до експлуатації та обслуговування газовикористовуючого обладнання.

Крім того, учасники семінару-наради опрацювали питання безпечної експлуатації електроустановок до та вище 1000 В і електрообладнання у вибухонебезпечних зонах. Було розглянуто порядок оформлення і видачі відповідного наряду-допуску, підготовку робочого місця, нагляд під час виконання робіт, організацію перерв тощо.

Окремо був обговорений порядок проведення попереднього та періодичних медичних оглядів працівників, зайнятих у шкідливих та небезпечних умовах праці, оформлення відповідної документації, визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичному) медичному огляду, складання Акту визначення цієї категорій працівників.