gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: приватні бесіди як засіб поширення знань законодавства про працю та протидії потрапляння у трудове рабство

30 липня 2019

Наявність у громадян знань законодавства про працю є запорукою свідомого ставлення до  роботи та захисту трудових прав. Тому посадові особи управління Держпраці у Миколаївській області вже традиційно проводять бесіди з громадянами області. Під час таких зустрічей мешканці щиро розповідають про порушення роботодавцем трудових прав працівників, не соромлячись ставлять питання про можливості їх поновлення, дізнаються про права та обов’язки передбачені чинним законодавством для сторін трудових відносин, а також усвідомлюють, що офіційне працевлаштування запобігає загрозі потрапляння у трудову експлуатацію.

Так, на минулому тижні головний державний інспектор управління Держпраці у Миколаївській області Ірина Панкова під час зустрічей  з мешканцями, які проживають у  Корабельному районі міста Миколаєва, не один раз наголошувала на тому, що доброчесні відносини між роботодавцем та найманою особою можливі лише при дотриманні обома сторонами трудового законодавства. Адже законодавство про працю встановлює вимоги до умов праці, додержання трудових прав працівників, що сприяє зростанню продуктивності праці, поліпшенню якості роботи, зміцненню трудової дисципліни.

Слухаючи розповіді про трудову діяльність громадян, посадовець відмічала порушення трудових прав працівників та наводила вимоги чинного законодавства, якими необхідно було оперувати перед роботодавцем щодо їх захисту.

«Необхідно чітко та впевнено говорити про свої права роботодавцю… Знання трудового законодавства допоможуть належно врегулювати трудові відносини між працівником та роботодавцем як в Україні, так і за її межами. Саме вони стануть перепоною потрапляння у трудове рабство», – зазначала під час зустрічей з громадянами Ірина Панкова.

Учасники зустрічей говорили про перспективи реалізації трудового потенціалу в області та країні,  зупиняли увагу на вакансіях, які надходять від роботодавців з-за кордону, обговорювали особливості працевлаштування через фірми-посередники. Серед іншого мова йшла про категорії громадян, яким притаманно потрапляння у ситуації, пов’язані з торгівлею людьми та шляхи протидії трудовому рабству.