gov.ua Державні сайти України
Пошук

Миколаївщина: про відновлення трудових прав працівників та застосування заходів впливу до порушників

06 серпня 2020

Невиплата роботодавцем належних сум при звільненні. З такою проблемою звернулася до Управління Держпраці у Миколаївські області мешканка Миколаєва.

Для з’ясування фактів було проведено інспекційне відвідування на підприємстві, де раніше працювала жінка. Захід контролю відбувся в порядку черговості надходження звернень громадян за погодженням Держпраці.

Під час  інспекційного відвідування встановлено, що в порушення ч. 1 ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника виплати всіх сум, що належать йому від підприємства не проводилися в день звільнення.

Жінку було звільнено за згодою сторін з займаної посади 17 березня 2020 року. Згідно з табелем обліку робочого часу за березень 2020 року в день звільнення вона працювала на робочому місці. З наказом про звільнення її ознайомлено в останній робочий день під підпис. Між тим, вимоги чинного законодавства щодо розірвання трудового договору роботодавцем були виконані не повністю – нараховані кошти, що належать при звільненні, не виплачено. На час проведення  інспекційного відвідування,  31 липня, виплату сум, що належать працівнику, теж не здійснено.

З метою усунення виявлених під час інспекційного відвідування порушень, директору  підприємства внесено припис та надано строк для усунення виявлених порушень. Крім того, відносно керівника підприємства складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 2 ст. 41 КУпАП, який направлено до суду для ухвалення відповідного рішення.

Додатково: Статтею 117 КЗпП України передбачено, що в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст. 116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку. Іншими словами можна сказати, що  затримку виплати коштів працівнику має бути компенсовано.