gov.ua Державні сайти України
Пошук

Луганщина: інспектором праці Міжрегіонального управління виявлено 42 нелегальних працівники

28 липня 2021

Інспектором праці відділу контролю східного напрямку управління з питань праці Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці проведено позапланові заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю (інспекційне відвідування) стосовно двох фізичних осіб-підприємців у смт. Білокуракине Луганської області.

За результатами одного заходу виявлено 40 працівників, які були допущені до роботи за договорами цивільно-правового характеру, що мають ознаки трудових. Працівники здійснювали роботи з обслуговування прилеглої території та прибирання адміністративних приміщень. За фактичний допуск працівників до роботи без належного оформлення трудових відносин стосовно фізичної особи-підприємця, як до платника єдиного податку, у відповідності до статті 265 Кодексу законів про працю України, застосовано попередження. Складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено припис щодо усунення порушень, встановлених під час проведення інспекційного відвідування.

За результатами іншого заходу встановлено використання праці 2 неоформлених працівників, які здійснювали продаж товарів у магазині. За результатами позапланового заходу контролю на роботодавця складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено припис щодо усунення порушень, встановлених під час проведення інспекційного відвідування. Наразі вирішується питання щодо притягнення до відповідальності роботодавця у вигляді штрафу, відповідно до абзацу другого частини 2 статті 265 Кодексу законів про працю України.